„ Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje, žalim što nemaju svoje“

Nikola Tesla

O velikanu svjetskog glasa slušali su, učili i divili se učenici četvrtih razreda PŠ Drage, Vrana te učenici matične škole Pakoštane.

Nikola Tesla rođen je u Smiljanu pokraj Gospića i upravo na tom mjestu imali smo priliku osjetiti dio njegova svijeta i odrastanja. Nakon jednosatnog razgledavanja uputili smo se u centar Otočca. Mali gradić u svojoj Gackoj dolini odiše prirodom i prirodnim bogatstvom.

Majerovo vrilo privuklo je učenike zbog svoje prirodne ljepote i jednostavnosti. Stare mlinice, maleni brzaci i vodopadi, bistra voda Gacka opušta nas i vraća u neka davna vremena. Priroda ovdje ima glavnu riječ. Mir i tišina zagrljeni s bistrom vodom i pjevom ptica, to je dolina rijeke Gacke.

Zadnja točka jednodnevne avanture bila je u mjestu Sinac gdje je smješteno ribogojilište „Gacka“.

Proizvodnja ribe na ovom ribogojilištu ima neprekinutu tradiciju od tri desetljeća. Osim autohtone i udomaćene kalifornijske pastrve, ovdje se mogu kupiti delicije poput kavijara i paštete od gacke pastrve.

Snažnih dojmova iz Ličko -senjske županije uputili smo se svojim domovima u poslijepodnevnim satima.