Copyright 2019 - Osnovna škola Pakoštane

Poštovani roditelji!

Prema članku 27. stavku 6. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, učenik može prestati pohađati izborni predmet nakon pisanog zahtjeva roditelja učenika koji se mora dostaviti Učiteljskom vijeću nakon završetka nastavne godine (14. lipnja), a najkasnije do 30. lipnja tekuće godine za sljedeću školsku godinu!

Ovdje možete preuzeti zahtjev za ispis iz izbornog predmeta.

Popunjen zahtjev potrebno je predati razredniku ili u tajništvo škole u periodu od 14. lipnja 2019. do zaključno 30. lipnja 2019.

Zahtjevi pristigli izvan roka neće se razmatrati.

Zbog rastuće dostupnosti proizvoda koji sadrže nove psihoaktivne tvari te visokih rizika koji se povezuju s njihovom konzumacijom, svrha ove brošure je informirati roditelje o toj pojavi. U njoj roditelji mogu naći osnovne informacije o tome što su nove psihoaktivne tvari (nove droge), u kakvim se oblicima pojavljuju, gdje se iste mogu nabaviti, koji su učinci i štetne zdravstvene posljedice konzumacije novih droga te kako prepoznati trovanje novim psihoaktivnim tvarima. Također, u brošuri su navedeni savjeti za roditelje kako na vrijeme uočiti i spriječiti problem vezan uz konzumaciju novih psihoaktivnih tvari, odnosno kako razgovarati s djetetom o novim drogama i štetnim posljedicama njihove konzumacije.

Brošuru preuzmite OVDJE.