Učenici sedmih i osmih razreda OŠ Pakoštane koji pohađaju njemački jezik kao izborni predmet otputovali su u ponedjeljak 5.12.2022. sa svojim učiteljicama Natašom Budišom i Nives Marić te učiteljem Marinkom L. Zorobabelom u Austriju i zamijenili školske klupe terenskom nastavom u izvornom okruženju njemačkog jezika. Posjetili smo dva najveća grada u Austriji Beč i Graz te tvornicu čokolade Zotter u Riegersburgu, pokraj Graza. Putovanje je trajalo dva dana, a noćili smo u Beču, u hotelu Social Hub gdje smo se prekrasno družili i odmarali uz igru, razgovor i smijeh između svih obilazaka i posjeta ovim zanimljivim destinacijama. Osim degustacije čokolade u svim njezinim oblicima od zrna kakaovca do različitih maštovitih okusa u konačnom proizvodu uspjeli smo obići i grad Graz. Vozili smo se liftom na Schloßberg i prošetali predivno ukrašenim ulicama Graza koji je zasjao u božićnom ruhu. U Beču smo se vozili podzemnom željeznicom do centra Beča gdje smo posjetili katedralu Sv. Stjepana-Stephansdom te prošetali shopping ulicom Kärtnerstraße uz nezaobilaznu kupovinu. Posjetili smo i dvorac Schönbrunn kojega smo obišli šetnjom po stazama oko dvorca. Naravno nismo zaboravili na Božićni sajam ispred samog dvorca gdje smo se utoplili čajem i vrućom čokoladom te zasladili ušećerenim bademima dok smo obilazili štandove s ukrasima, igračkama i slasticama.
Pri povratku doma svi smo poželjeli ponoviti ovo prelijepo iskustvo što prije.