Na Svjetski dan knjige 23.travnja 2024. u knjižnici Dr. Aloisa Mocka u Zadru održala se podjela nagrada povodom Književnog natječaja za poeziju i prozu na kojem su sudjelovali učenici osnovnih i srednjih škola Zadarske županije. Tema natječaja je bila "Ich möchte eine Zukunft-Was trägst du dazu bei?" Učenici su se na njemačkom jeziku raspisali o svojim stavovima i viđenjima budućnosti te što možemo napraviti da ona bude još bolja. Učenice OŠ Pakoštane  iz 7.a razreda koje pohađaju izbornu nastavu njemačkog jezika  su također sudjelovale. Učenica Iva Vujasin je dobila Zahvalnicu za sudjelovanje, a Anđela Rajšić je osvojila 3. mjesto u kategoriji 6. i 7. razreda.

Čestitamo našim učenicama na uspjehu!

Herzlichen Glückwunsch!

Učenici PŠ Vrana obilježili su Svjetski dan svjesnosti o autizmu (2.travnja) i dali podršku Udruzi za autizam Zadar.

Učenici matične i područnih škola OŠ Pakoštane sudjelovali su u humanitarnoj akciji „Slatki korizmeni kutak“. Redovno nam se pridružuju u ovom slatkom projektu i naša vrtićka i predškolska djeca sa svojim odgajateljicama. Ova slatka ali i plemenita akcija ima dugu tradiciju u našoj školi. Provodi se već 12 godina za redom. Kroz vrijeme korizme djeca sakupljaju slatkiše koji se doniraju Caritasovim kućama za djecu koja žive bez roditelja. Cilj ove akcije je razveseliti štićenike Caritasovih kuća u Zagrebu (Kuća Ljubavi, Kuća Emaus i Kuća sv. Franje koja prihvaća i brine se za malu djecu i maloljetne majke te djecu osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta).

Isus kaže ovako: "Što god učiniste jednom od ove moje najmanje braće, meni učiniste!"

(Mt 25, 45)

Bog nas poziva da ga prepoznamo u onima koji su u potrebi. Naš odgovor Bogu je bio brz i
jasan – Da! Odlučili smo usrećiti one koje ni ne poznajemo. Odlučili smo ljubav koju nam
Bog pokazuje obiljem u našem životu podijeliti i s drugima. Zar nismo svi braća i sestre jer