• Osnovna škola Pakoštane - matična škola

  • Osnovna škola Pakoštane - Područna škola Drage

  • Osnovna škola Pakoštane - Područna škola Vrana

  • Osnovna škola Pakoštane - Područna škola "Dr. Blaž Jurišić", Vrgada

Copyright 2021 - Osnovna škola Pakoštane

Učiteljica i učenici 3. b razreda odazvali su se pozivu OŠ Zadarski otoci i Udruge glagoljaša Zadar na 2. likovni natječaj „ISKONI BJE SLOVO“. Značenje naslova natječaja - prve su riječi Ivanova Evanđelja: „U početku bijaše Riječ“.

Natječaj je namijenjen osnovnim školama naše županije kako bi učenici, preko glagoljice što bolje upoznali bogatu povijesnu i kulturnu baštinu svojih predaka. Likovno ukrašavanje slova odabranom tehnikom, poput onodobnih inicijala u glagoljskim knjigama, potaklo je učeničku radoznalost i kreativnost te su tri likovna rada poslana na natječaj. Pristigle zahvalnice donijele su radost i poticaj za produbljivanjem znanja pisanja i čitanja tekstova na ovom drevnom hrvatskom pismu.

More Joomla Extensions