Učenici drugih razrednih odjela 15. svibnja 2018. u sklopu izvanučioničke nastave, posjetili su Zemunik, Nin i Vrsi te tako upoznali zavičaj.

U Vojnoj bazi Zemunik vidjeli su opremu Hrvatskog vojnog zrakoplovstva, zrakoplove od 2. svjetskog rata do modernih školskih i vojnih letjelica, kanadera i drugih sadržaja. Nakon vojne baze obišli su civilnu zračnu luku, zatim zadarski željeznički kolodvor, koji je trenutno izvan pogona te posjet autobusni kolodvor.

Sljedeći je bio obilazak katamarana u gradskoj luci. Nakon upoznavanja različitih prometnih sredstava slijedila je posjeta kraljevskom gradu Ninu s osebujnom kulturno povijesnom baštinom: Crkva svetog Anselma, kip Grgura Ninskog, crkvica sv. Križa, ulice grada.