17. travnja 2018. učenici četvrtih razreda OŠ Pakoštane, PŠ Drage, PŠ Vrana te PŠ „Dr. Blaž Jurišić“ u pratnji učiteljica posjetili su Maškovića Han i Pećinu u Vrani.

Pri dolasku u Maškovića Han razgledali su muzej u kojem ih je dočekala arheologinja i kustosica muzeja Ana Ivas. Ona je učenicima predstavila bitne činjenice vezane za Han i povijesna zbivanja tog vremena. Slijedio je nastavak obilaska tog najzapadnijeg spomenika civilne islamske arhitekture u Europi, zatim zidina nekadašnjeg središta crkvene, političke i vojne moći – starog grada Vrana te obližnjeg izvora vode Pećina odakle je voda slobodnim padom tekla do sjevernog ugla hana, a sustavom kamenih kanala razvedena unutar građevine.