Trideset osam učenika osmih razreda u pratnji razrednica i učiteljice boravili su od 12. do 14. travnja 2018. g. u Vukovaru - gradu heroju, u sklopu izvanučioničke nastave projekta Ministarstva znanosti i obrazovanja "Posjet učenika osmih razreda Vukovaru".

Za svoj boravak u Vukovaru jednostavno kažu: "Bio je dirljiv, zanimljiv, poučan i zabavan."

Posjetili su Gradski muzej u dvorcu Eltz, Muzej vučedolske kulture, crkvu sv. Filipa i Jakova,obišli memorijalne lokacije: Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Vukovarsku bolnicu, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, Spomen dom Ovčaru.

Poslušali su tri predavanja pod nazivom "Domovinski rat", "Bitka za Vukovar" i "Škola mira" te sudjelovali u kvizu za učenike s predstavnicima ostalih škola koji su također boravili u Vukovaru, u rodnoj kući nobelovca Lavoslava Ružičke te osvojili treće mjesto.

Veseli i ispunjeni, pomalo umorni i pospani, vratili s u se svojim kućama u subotu 14. travnja u kasnim večernjim satima.