• Osnovna škola Pakoštane - matična škola

  • Osnovna škola Pakoštane - Područna škola Drage

  • Osnovna škola Pakoštane - Područna škola Vrana

  • Osnovna škola Pakoštane - Područna škola "Dr. Blaž Jurišić", Vrgada

Copyright 2024 - Osnovna škola Pakoštane

Učenici matične i područnih škola OŠ Pakoštane sudjelovali su u humanitarnoj akciji „Slatki korizmeni kutak“. Redovno nam se pridružuju u ovom slatkom projektu i naša vrtićka i predškolska djeca sa svojim odgajateljicama. Ova slatka ali i plemenita akcija ima dugu tradiciju u našoj školi. Provodi se već 12 godina za redom. Kroz vrijeme korizme djeca sakupljaju slatkiše koji se doniraju Caritasovim kućama za djecu koja žive bez roditelja. Cilj ove akcije je razveseliti štićenike Caritasovih kuća u Zagrebu (Kuća Ljubavi, Kuća Emaus i Kuća sv. Franje koja prihvaća i brine se za malu djecu i maloljetne majke te djecu osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta).

Isus kaže ovako: "Što god učiniste jednom od ove moje najmanje braće, meni učiniste!"

                                                                                                                                                                 (Mt 25, 45)

Bog nas poziva da ga prepoznamo u onima koji su u potrebi. Naš odgovor Bogu je bio brz i
jasan – Da! Odlučili smo usrećiti one koje ni ne poznajemo. Odlučili smo ljubav koju nam
Bog pokazuje obiljem u našem životu podijeliti i s drugima. Zar nismo svi braća i sestre jer
smo djeca istog Oca?!