Terenska nastava "Advent in Zagreb" učenika koji pohađaju izbornu nastavu njemačkog jezika 6.ab, 7.ab i 8. abc razreda. Učenike su pratili učiteljice Nataša Budiša i Nives Marić te učitelj Marinko Lasan Zorobabel.
U ponedjeljak, 4.prosinca 2023. krenuli smo za  Zagreb kako bi istražili utjecaj njemačkog jezika preko nekih poznatih germanizama koji su se udomaćili kod nas, a posebno na sjeveru Hrvatske. Posjetili smo Muzej iluzija te se dobro zabavili pokušavajući dobiti onu baš savršenu sliku koja će prikazati određenu iluziju. Posjetili smo i božićni sajam, upili predbožićnu atmosferu te pronašli utjecaje njemačke kulture u slavljenju Božića kod nas ali i u svijetu.
Posjet glavnom gradu Hrvatske ne bi bio potpun bez razgledavanja grada. Obišli smo Gornji grad, vozili se žičarom, slikali se ispred crkve Sv. Marka i osjetili blagost i nadu ispunjenja molitvi kod Kamenitih vrata uz toplinu zapaljenih svijeća. Čuli smo i neke legende i priče i zaokružili dojam o Zagrebu. Vjerujem da će nam Zagreb ziher ostati u srcu!