Učenici četvrtog razreda Područne škole Vrana, koji pohađaju izbornu nastavu Talijanskoga jezika, sudjelovali su u natječaju pod nazivom “A tavola con la cucina italiana: il benessere con gusto” u organizaciji Hrvatske udruge profesora talijanskoga jezika.
Izradom prigodnog plakata koji prikazuje neodlučnog talijanskog kuhara, pomalo izgubljenog u mnogobrojnim talijanskim  delikatesama, na natječaju su osvojili 1. mjesto u kategoriji osnovnih škola na državnoj razini.
Učenici su suradnički došli do ideje i proveli je u djelo, naučili nešto više o samoj talijanskoj gastronomiji i kulturi te svojom pobjedom još jednom dokazali da zalaganje, trud i grupni rad nikada ne prolaze nezapaženo.
                                                                                                                                                   Čestitamo!