• Osnovna škola Pakoštane - matična škola

  • Osnovna škola Pakoštane - Područna škola Drage

  • Osnovna škola Pakoštane - Područna škola Vrana

  • Osnovna škola Pakoštane - Područna škola "Dr. Blaž Jurišić", Vrgada

Copyright 2024 - Osnovna škola Pakoštane

Kao i svake godine i ovog smo listopada u našoj maloj školi  obilježili Dane zahvalnosti za plodove zemlje – Dane kruha. Školom su se širili mirisi kruha, peciva, kolača i plodova zemlje.  Učenici PŠ Drage donijeli su obilje domaćih proizvoda  koje smo izložili u holu naše škole. Svojim vrijednim ručicama ukrasili su školske panoe i glavni središnji stol oko kojeg su se s radošću okupili. Posjetio nas je i naš župnik, don Alojz Knežević koji je uz molitvu, blagoslovio svu hranu. Nakon kratkog prigodnog  programa, u kojemu su sudjelovali svi učenici od 1. do 4. razreda, zajedno smo blagovali. 

Ovim putem želimo zahvaliti, vama dragi roditelji, bez čijeg truda i ljubavi ne bismo mogli na ovako svečan način upriličiti ovu svečanost u našoj školi!