Učenici 8. a, b i c razreda s učiteljima Ivom Kvinta, Anom Šagi, Danijelom Torbarinom i Dijanom Vukoja posjetili su Vukovar u sklopu projekta „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“. Otputovali su 15., a vratili se 17. listopada 2023. g..

Učenici su posjetili sve memorijalne lokacije i spomen obilježja, Gradski muzej Vukovar, Muzej vučedolske kulture, crkvu sv. Filipa i Jakova i Vodotoranj. Sudjelovali su u Školi mira i kvizu znanja na kojemu su odmjerili snage s još 5 osnovnih škola te osvojili 1. mjesto.

Na izvanučioničkoj nastavi zadovoljeni su svi ciljevi i ishodi.

Zanimljivost: Na memorijalnom lokalitetu Ovčara učenici su se susreli i fotografirali s članovima Udruge branitelja Domovinskoga rata iz Pakoštana, koji su u Vukovar došli na poziv za obilježavanje 32. obljetnice od pogibije ratnog zapovjednika grada Vukovara Blage Zadre.