• Osnovna škola Pakoštane - matična škola

  • Osnovna škola Pakoštane - Područna škola Drage

  • Osnovna škola Pakoštane - Područna škola Vrana

  • Osnovna škola Pakoštane - Područna škola "Dr. Blaž Jurišić", Vrgada

Copyright 2021 - Osnovna škola Pakoštane

Povodom obilježavanja Nacionalnog dana prevencije vršnjačkog nasilja, tj. Dana ružičastih majica 28. veljače 2018., u našoj je školi uređeno predvorje prigodnim likovnim radovima. Učenici likovne skupine (5. i 6. razredi) sa svojom su učiteljicom Lucijom Dešković izradili lanac od papirnatih ružičastih „majica“ s nenasilnim porukama.

Istog smo dana nazočnošću ravnatelja naše škole u Srednjoj školi Biograd na Moru podržali njihove aktivnosti kojima je također svrha podizanje svijesti o vršnjačkom nasilju među djecom i mladima. Srednjoškolci su odigrali predstavu koju su sami osmislili, a u programu je nastupila a capella grupa zadarskog sveučilišta A.K.A. Crescendo.

Taj se dan inače u Hrvatskoj obilježava od 2014. godine na inicijativu Centra za edukaciju i prevenciju nasilja (CEPN), a 2017. godine proglašen je nacionalnim danom.

More Joomla Extensions