Učenici prvog, drugog, trećeg i četvrtog razrednog odijela PŠ Drage sa svojim učiteljicama u suradnji s JUPP Vransko jezero ugostili su učenike srednje škole iz Francuske, kako bi održali edukativne radionice za djecu uzrasta od 7 do 10 godina. Ovo je ujedno bio i drugi put da učenici iz Francuske posjećuju našu malu školu.

Edukativnim radionicama u trajanju od dva sata naši gosti uspjeli su uspješno provesti svoj cilj. Učenike su podijelili u tri skupine te je svaka skupina imala svoj zadatak. Prva skupina gledala je video projekciju na temu plastičnog otpada. Gledanjem kratkog filma učenici su se upoznali s problemom plastičnog otpada, te kako on loše utječe na biljni i životinjski svijet. Druga skupina proučavala je kvalitetu vode, te su nakon kratkog predavanja odigrali su igru potraga za blagom. Treća skupina sudjelovala je u izradi hotela za kukce i insekte. Učenici su naučili koja je uloga kukaca na našem planetu, koji su nam kukci korisni, ali i koji su štetni za ljudski život. Nakon što su održane sve radionice naši dragi i veseli gosti zaigrali su nogomet s učenicima. Nadamo se da će nas ovo veselo društvo posjetiti i slijedeće godine, te se jako veselimo ponovnom susretu.