U petak, 21. travnja 2023. u OŠ Pakoštane održan je projektni dan „Riječ po riječ…knjiga“. Organizirane su radionice u koje su se uključili učenici od 1. do 8. razreda, matične škole i svih područnih škola, prema svojim interesima i sposobnostima. Nakon održanih radionica učenici su s voditeljima u predvorju škole prikazali i predstavili  različite aktivnosti u kojima su pokazali svoju kreativnost i novostečena znanja. Cilj projektnog dana bio je potaknuti kulturu čitanja, čitalačke i medijske pismenosti te otkriti različite načine čitanja koja otvaraju nove perspektive, potiču razvoj literarnog ukusa i mašte.

Ovim projektom učenici razredne i predmetne nastave OŠ Pakoštane pridružili su se  kulturnoj  manifestaciji „Noć knjige- Svjetski dan knjige i Dan hrvatske knjige“ koja se 12. godinu za redom održava 21.-23. travnja.