• Osnovna škola Pakoštane - matična škola

  • Osnovna škola Pakoštane - Područna škola Drage

  • Osnovna škola Pakoštane - Područna škola Vrana

  • Osnovna škola Pakoštane - Područna škola "Dr. Blaž Jurišić", Vrgada

Copyright 2024 - Osnovna škola Pakoštane

Učenici osmih razreda naše škole 2.- 4. travnja 2023. posjetili su grad Vukovar u sklopu projekta „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“. Terensku nastavu organizira Javna ustanova „ Memorijalni centar Domovinskoga rata Vukovar“ uz podršku Ministarstva znanosti i obrazovanja. Uz stručno vodstvo, tijekom dvodnevnog posjeta učenici su poslušali predavanje o Domovinskom ratu, razgledali postavu Memorijalnog centra Domoviskoga rata, obišli memorijalne lokacije: Spomen -dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, izložbenu postavu u krugu Memorijalnog centra, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, Spomen-dom Ovčara, masovnu grobnicu na Ovčari i crkvu sv. Filipa i Jakova. Učenici  su također posjetili Gradski muzej Vukovar i Muzej vučedolske kulture. U slobodno vrijeme posjetili smo simbol hrvatskoga zajedništva- Vukovarski vodotoranj.

Naši osmaši uspješno su proveli terensku nastavu uz pratnju svojih razrednika Nives Marić (8.a), Šime Labora (8.b), Marike Mrvičić- Vasiljevski (8.c) i učitelja Glazbene kulture Marinka Lasana- Zorobabela.