Učenici OŠ Pakoštane, nakon dvije pandemijske godine, 22. prosinca 2022. g. u školskoj sportskoj dvorani, održali su božićnu priredbu. U večernjim satima učenici, roditelji i  djelatnici škole uživali su u glazbenim, plesnim i  glumačkim točkama te recitacijama koje su učenici marljivo pripremali sa svojim učiteljicama i učiteljima. Istovremeno u predvorju dvorane održavao se i Humanitarni božićni sajam, nastavak sajma od 13.prosinca koji je bio prekinut zbog  loših vremenskih uvjeta. Proizvodi na sajmu plod su kreativnih ruku učenika i učitelja, a važno je istaknuti da je većina ukrasa bila izrađena od već korištenih materijala (šiške, staklenke, čarape, papir…) što je sajmu dalo i ekološku notu.