U sklopu izvanučioničke nastave Hrvatskoga jezika, Geografije i Fizike, učenici sedmih razreda OŠ Pakoštane posjetili su Senj i Smiljan 20. listopada 2022. g.

Učenici su poslušali predavanje o povijesti grada Senja na kuli Nehaj, posjetili Gradski muzej u centru grada, Park senjskih književnika nakon čega je uslijedio ručak te nastavak putovanja u Smiljan u Memorijalni centar „Nikola Tesla“. Nakon razgledavanja rodne kuće i muzejskog postava te gledanja dokumentarnog filma o Nikoli Tesli, učenici su se uputili svojim kućama.

Organizatorica IUN je učiteljica Hrvatskoga jezika Dijana Vukoja, a pratitelji su bili učitelj Fizike Josip Cindrić, učiteljica Geografije Anka Pavlović i učiteljica Hrvatskoga jezika Petra Barešić.