U ponedjeljak, 12. veljače 2018. održan je županijski susret učenika osnovnih škola Zadarske županije smotra LiDraNo 2018. Osnovna škola Pakoštane bila je domaćin i ove razine susreta održanog u Kazalištu lutaka Zadar i u velikoj dvorani Odjela za povijest Sveučilišta u Zadru.

Nakon pozdravne riječi ravnatelja Andrije Vanjaka, smotru je svečano otvorio pročelnik Upravnog odjela za društvene djelatnosti Ivan Šimunić.

Na otvorenju su učenici 2. razreda PŠ Vrana izveli igrokaz "Zvonce traži sreću", nakon kojih je nastupila učenica Karla Bošnjak u pratnji orkestra Glazbene škole Biograd.

Nastupilo je 146 učenika iz 23 osnovne škole Zadarske županije pod vodstvom 51 mentora.

U literarnom izrazu se natjecalo 25 radova, u novinarskom 16. U dramsko-scenskom izrazu u pojedinačnim nastupima nastupilo je 20 učenika, u grupnom nastupu 10 skupina. U Domu hrvatske mladeži predstavljan je novinarski izraz kao i 7 školskih listova. U prosudbenom povjerenstvu za literarni izraz su bili Vlatko Majić, Vesna Karuza te Marijana Roščić. O kvaliteti novinarskih izraza odlučivali su novinari Ivica Nevešćanin, Ante Kolanović te Žana Ljuština. Dramsko-scenski skupni izraz ocjenjivali su Maja Šimić, Milan Miočić-Stošić i Žana Bubmer, dok su dramsko-scenski pojedinačni izraz ocjenjivali Anđela Ćurković Petković, Lucija Dovranić i Vinko Radovčić. Susretu je nazočila i državna izbornica za dramsko-scenski izraz Vlasta Ramljak. Prosudbeno povjerenstvo izabralo je radove koji su predloženi za državnu smotru, ali to ne znači da će biti i pozvani na nju.

Nakon održane Županijske smotre LiDraNo 2018. prosudbena povjerenstva su predložila za državni LiDraNo 2018. sljedeće radove:

Literarni izraz:

1. Ništa bez pršuta (proglašen najboljim u kategoriji)

2. Na orahovoj grani

3. U suton

4. Čudesna priča o školi

5. Moja sestra – dijamant iz srca Aftike

Novinarski izraz:

1. Mala „Cukrićka“

2. Medena priča

3. Mužika od koje srce zadršće (proglašen najboljim u kategoriji)

4. Što nas je povezalo s dalekim Japanom?

Školski listovi:

1. Bartulin www.bartulin.com, OŠ Bartula Kašića - Zadar

2. Školski list Fontana, OŠ Krune Krstića - Zadar (proglašen najboljim u kategoriji)

3. Koraci www.koraci.info, OŠ Stanovi - Zadar

4. Čehuljica, OŠ Šime Budinića - Zadar

Radijska emisija:

1. Daroviti, OŠ Bartula Kašića - Zadar (proglašena najboljom u kategoriji)

Dramsko-scenski izraz – pojedinačni nastupi:

1. Zlatni ljudi, učenik Tomislav Šango

2. Ja bubamara, učenica Luna Brkljača

proglašen najboljim u kategoriji: Živi(o) nogomet, prema Nikica opet jaše, učenik Roko Novoselac

Dramsko-scenski izraz – skupni nastupi: