Učenici 6. a i 7. b sudjelovali su u Projektu „Nije mi teško – zajedno za čisti okoliš i očuvanu prirodu“ u suradnji s Eko udrugom - Zadar. Prva eko - akcija održana je 29. rujna povodom Međunarodnog dana svijesti o gubicima hrane i otpadu. Program obilježavanja odvijao se tijekom jutra. Učenici su sakupljali otpad obalnog područja plaže Pilatuša pri čemu su sakupili 5 prostornih metara različitog otpada, uglavnom plastičnog (štapići za uši, plastične boce...). Nakon toga održao se zabavni eko - kviz i radionica oporabe otpada. Drugi dio suradnje ostvario se 6. studenoga 2020. s učenicima 6. a u školi na radionici „Oporaba/ recikliranje otpada” pri čemu su učenici salvetnom tehnikom ukrašavali plastične boce, kantice te staklene tegle.
Učenici su rado sudjelovali u projektu i zabavnim radionicama dajući na tako svoj prilog u očuvanju prirode i okoliša.

Više o projektu na poveznici: https://www.nijemitesko.hr/novost/odrzana-akcija-ciscenja-plaze-pilatusa-u-pakostanima