Dragi učenici i roditelji!

s velikim uzbuđenjem i radošću najavljujemo povratak učenika u školske klupe u školu. Nakon što smo prošlu školsku godinu u nekim razredima morali završiti na daljinu, a zbog pojave virusa COVID-19, radosni smo što se svi učenici ponovno vraćaju u školske klupe. I ova nova školska godina započinje u posebnim okolnostima, možda čak i težim od onih u kojima je završila stara, ali smo sve učinili i pripremili da bi sukladno svim epidemiološkim i organizacijskim uputama učenici u školi bili koliko je god to moguće sigurni i zaštićeni.

Nastavna godina 2020./2021. započinje u PONEDJELJAK 7. rujna 2020. godine.

Prvi dan nastave učenike će primiti razrednici kada će ih upoznati sa svim epidemiološkim mjerama, posebnoj organizaciji nastave, posebnim pravilima koja će vrijediti te im dati sve ostale važne informacije o nastavi i školi u ovim izuzetnim okolnostima. Učenici od 2. do 8. razreda trebaju ponijeti bilježnicu i kemijsku olovku, a svi učenici trebaju ponijeti školsku torbu za preuzimanje udžbenika.

Učenici će također tijekom sata razrednika preuzeti komplete udžbenika koje dobivaju od škole i dvije zaštitne maske. U kompletima udžbenika bit će i izjave koje roditelji moraju potpisati o preuzimaju i čuvanju udžbenika te će potpisane izjave vratiti preko učenika u školu.

Matična škola

Za učenike putnike od V. do VIII. razreda prvi nastavni dan počinje u 8 sati, u 9 sati za učenike iz Pakoštana od V. do VIII. razreda.

Učenici drugih i četvrtih razreda dolaze u 10 sati, učenici trećih u 11, a učenici prvih razreda (s mogućnošću dolaska u pratnji jednog roditelja) u 12 sati.

Organizacija smjena: Ovu školsku godinu u matičnoj školi zajedno u smjeni će biti učenici prvog i trećeg razrednog odjela koji će prvi tjedan započeti s nastavom u poslijepodnevnoj smjeni, a u drugoj smjeni učenici drugog i četvrtog razrednog odjela (jutarnja smjena).

Raspored ulaza:

Učenici nižih razreda ulaze na vrata sportske dvorane - ulaz jug.

Učenici 6. A i 6. C – ulaze na sjeverni ulaz kat

Učenici 5. C i 7. A – ulaze na ulaz sjever prizemlje

Učenici 5. A, 5. B, 6. B, 7. B, 8. A i 8. B – ulaze na glavni ulaz

Raspored učionica:

učionica 5. – 3. i 4. razredi – suprotne smjene

učionica 6. – 1. i 2. razredi – suprotne smjene

učionica 3. – 5. A

učionica 4. – 5. B

učionica 2. – 5. C

učionica 7. – 6. A

učionica 10. – 6. B

učionica 8. – 6. C

učionica 1. – 7. A

blagovaonica – 7. B

učionica 9. – 8. A

učionica 12. – 8. B

Područna škola Drage

Učenici drugih, trećih i četvrtih razreda dolaze u 8 sati, a učenici prvih razreda (s mogućnošću dolaska u pratnji jednog roditelja) u 9 sati.

Organizacija smjena: Ovu školsku godinu svi će biti u jutarnjoj smjeni.

Područna škola Vrana

Početak je u 8:30 sati za učenike drugih, trećih i četvrtih razreda koji će imati organizirani prijevoz, a učenike prvih razreda dovoze roditelji (s mogućnošću dolaska u pratnji jednog roditelja) u 10 sati.

Organizacija smjena: Ovu školsku godinu svi će biti u jutarnjoj smjeni.

Područna škola „Dr. Blaž Jurišić“, Vrgada

Početak je u 11 sati.

PRIJEVOZ UČENIKA:

Prijevoz učenika organiziran je po rasporedu za početak nastave:

Iz Vrane za Pakoštane autobus kreće u 7:00

Iz Draga za Pakoštane autobus kreće u 7:45

Učenici iz mjesta Vrana koji putuju do škole u Vrani neka budu u 8 na autobusnom stajalištu

Polazak autobusa za povratak iz matične škole za Drage je u 8:55, a za Vranu u 9:10

Polazak autobusa za povratak iz PŠ Vrana je u 9:55

Svima želim sretnu i uspješnu novu nastavnu godinu!

Ravnatelj:
Andrija Vanjak, mag. prim. educ.