U predivnoj borovoj šumi dvorišta OŠ Pakoštane održala se prezentacija kruha i krušnih proizvoda te plodova zemlje i vrijednih ruku naših majki i baka. Naime, učenici od 1. do 8. razreda obilježili su Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje, a kako je bio 18. listopada tj. Dan kravate, učenici su s kravatama oko vrata ponosno stajali uz svoje dekorirane i bogate stolove.

Prije blagovanja izloženih namirnica, prisutnima se obratio ravnatelj i pozdravio župnika don Jerolima Lenkića koji je blagoslovio jela i uživao u njima zajedno s učenicima i njihovim učiteljima i roditeljima.
Ponosni učenici ističu kako će se svake godine potruditi da ovo obilježavanje bude ljepše i bogatije te zahvaljuju svojim roditeljima i posjetiteljima koji su doprinijeli realizaciji i organizaciji.

Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje obilježeni su i u svim područnim školama.

Foto galerija - PŠ Drage (18.10.2019.)

Foto galerija - matična škola (18.10.2019.)

Foto galerija - PŠ Vrana (24.10.2019.)

Foto galerija - PŠ "Dr. Blaž Jurišić", Vrgada (28.10.2019.)