Zajedništvo je ono što čini svaki posao lakšim. Tako je bilo i u dubokoj šumi, gdje su vjerni prijatelji – Mačak, Patak i Vjeverica svakodnevno kuhali ukusnu juhu od bundeve. Jednoga dana Patak poželi razbiti ustaljeni ritam kuhanja te je, umjesto da soli, što je uvijek radio samo on, htio miješati ili rezati bundevu. Ideja je dovela prijatelje do svađe pa se Patak ljutito uputi u strašnu i mračnu šumu.
U predstavi su uživali učenici trećih razreda matične i područnih škola sa svojim učiteljicama i učiteljem.

Gledajući predstavu, učenici su mogli jasno uočiti razliku između sloge i svađe. Ponekad je potrebno popustiti promjenama i time njegovati povjerenje i prijateljstvo.

Zadovoljni i poučeni pričom o prijateljstvu i međusobnom razumijevanju, veseli trećaši su pljeskom ispratili još jednu kazališnu predstavu.