Znanje stranih jezika smatra se bogatstvom, s pravom, jer nam otvara mnoga vrata.

U multikulturalnom i multimedijskom društvu u kakvom živimo prednosti poznavanja stranih jezika su brojne.

Osim mogućnosti sporazumijevanja s drugim nacijama i pristupa stranoj literaturi, jezici su važni zbog samog procesa učenja. Učimo ih s lakoćom, kroz igru, komunikaciju i multimedije, pri čemu potičemo razvoj moždanih funkcija (učenje stranih jezika aktivira obje strane mozga te se povećava komponenta centralnog nervnog sustava, poznata kao siva materija), razvijamo bolje komunikacijske vještine i sposobnost socijalizacije.

Djeca s lakoćom usvajaju nove jezike, a time stječu blagodati za cijeli život. Znanje se nadograđuje tijekom cijelog života, a jezici su najbolji dokaz tome. Potrebno je stvoriti temelje u ranoj dobi i iskoristiti bogatstvo koje nam znanje stranih jezika pruža.

Osnovna škola je mjesto gdje se stječu svi važni temelji, stoga su strani jezici neizostavan dio odgoja i obrazovanja.

OŠ Pakoštane, uz Engleski jezik kao obvezan predmet, svojim učenicima nudi učenje dva strana jezika u vidu izborne nastave – Njemačkog i Talijanskog jezika.

U prilogu možete pogledati prezentaciju, video i brošuru o prednostima učenja Njemačkog i Talijanskog jezika.

PREZENTACIJA > VIDEO > BROŠURA