„… Mirisom i nježnošću, on je uistinu bio naš svagdanji kruh i svagdanji drug…“ N. Milićević               Toplo i sunčano vrijeme bilo je naklonjeno učenicima OŠ Pakoštane pa su svečanu izložbu posvećenu kruhu i plodovim zemlje odlučili postaviti  na otvorenom- na pakoškoj rivi,  u petak, 21. listopada 2022. god..  Brojni učenici, djeca DV Gardelin , učitelji i roditelji okupili su se kako bi postavili izložbu kruha, krušnih proizvoda te plodova jeseni. Svečani program bio je obogaćen recitacijama, igrokazom te nastupom Pakoških mažoretkinja nakon čega su učenici, učitelji i posjetitelji imali priliku obići brojne kreativno uređene stolove i počastiti se ukusnim proizvodima koje su za ovu prigodu pripremile majke, bake, ali i sami učenici.

Dio pekarskih proizvoda i jesenskih plodova učenici su donirali Zajednici Cenacolo u Biogradu na Moru.

Galeriju slika pogledajte klikom na Opširnije

Dan kruha obilježio se i na Vrgadi