Učenici 7.a i 8.a OŠ Pakoštane (šk.god. 2021./2022.) i ovu su godinu sudjelovali u natječaju „Kaufland škola voća i povrća“ pod nazivom „Osmisli, nacrtaj, izradi, osvoji!“. Zadatak natječaja bio je osmisliti i ručno izraditi kuharicu zdrave hrane s 10 recepata na zavičajnom govoru. Učenici su sa zadovoljstvom pisali recepte na zavičajnom govoru i ručno ilustrirali recepte. Naša kuharica „Slako i slano“ u konkurenciji od 239 prijavljenih škola izabrana je za nagradu. Stručni žiri u sastavu chef Pero Savanović, slastičarka Ivana Čuljak i Marija Franić, voditeljica Korporativnih komunikacija Kauflanda izabrali su najkreativnije knjige recepata koje su školama donijele titulu Kaufland škole ViP za školsku godinu 2022./2023. U odluci žirija stoji :“Knjiga recepata Vaše škole, prema mišljenju stručnog žirija, bila je kreativnija od svih knjiga recepata škola koje su se prijavile za istu trgovinu. Ovim putem svim učenicima, nastavnicima kao i svima drugima uključenima u proces iskreno zahvaljujemo na trudu i čestitamo.“

Mentorice učenicima bile su Nives Marić i Maja Batur.

Drugu godinu za redom veselimo se voću iz Kauflanda i kao što možete vidjeti na fotografijama uživamo u zdravom i slatkom voću, a koliko je kreativna naša kuharica također se uvjerite na fotografijama.