Pokazno - terenska vježba „Požar u školi“ u organizaciji DUZS-a, Općine Pakoštane, lokalnih službi civilne zaštite (policija, vatrogasci, Crveni križ, Hitna) i OŠ Pakoštane uspješno je provedena u srijedu 26. rujna 2018. u trajanju od jednog školskog sata.

Tijekom prijepodnevne smjene učenike i djelatnike škole „iznenadilo“ je dugo zvono koje je signaliziralo potrebu za brzim djelovanjem i organiziranim izlaskom iz ustanove prema prethodno dobivenim uputama za evakuaciju. Do tada su svi djelatnici i učenici trebali zapamtili jedinstveni europski broj za hitne službe 112.

Opožarena škola gašena vodenim mlazom budnih vatrogasaca, koji su prethodno dojurili pod sirenom te žurna Hitna služba koja pomaže u spašavanju ozlijeđenih djelatnika škole kao i djelatnici Policije bili su prizori koje su svi nazočni radoznalo pratili sa školskog igrališta, toga lijepog, osunčanog radnog dana.

Detaljan opis vježbe s fotografijama možete pogledati na sljedećim poveznicama: