• Osnovna škola Pakoštane - matična škola

  • Osnovna škola Pakoštane - Područna škola Drage

  • Osnovna škola Pakoštane - Područna škola Vrana

  • Osnovna škola Pakoštane - Područna škola "Dr. Blaž Jurišić", Vrgada

Copyright 2021 - Osnovna škola Pakoštane

U srijedu su 16. svibnja treći razredi naše škole proveli izvanučioničku nastavu u Šibeniku, Sokolarskom centru u Dubravi pokraj Šibenika i NP Slapovi Krke. U pratnji vodiča razgledali su grad Šibenik i Katedralu svetog Jakova.

Nakon drevnog Šibenika dočekao ih je Sokolarski centar uz edukacijsko predavanje o životu ptica grabežljivica te neposredan kontakt najhrabrijih učenika sa sokolovima.

U Pakovu Selu, poslije ručka, učenici su imali slobodno vrijeme za igru. Slijedilo je razgledavanje NP Krka uz nezaobilazni Skradinski buk, mlinice i etno zbirku – koja je izletnicima predočila neki davni život stanovnika toga kraja. Brodom su zatim zaplovili prema Skradinu, a nakon toga autobusom krenuli kući.

More Joomla Extensions