Iz Narodnog muzeja Zadar stigao nam je poziv da se pridružimo u natječaju organiziranom za sve učenike osnovnih i srednjih škola, kao i za djecu u dječjim vrtićima na području Zadarske županije.

Učenici 3. b razreda i učiteljica Diana Švenjak odazvali su se pozivu i prijavili.

Tema natječaja je izrada makete grada/mjesta i/ili kvarta u kojem učenici žive, idu u školu i/ili provode svoje slobodno vrijeme.

Učenici su izradili makete svoga mjesta Pakoštane: crkvu Uzašašća Gospodinova, crkvu svete Juštine i Dječji vrtić Gardelin te su odnesene u Narodni muzej u Zadru.

Otvorenje izložbe pristiglih maketa će biti 11. travnja, 2018. godine u odjelu Muzej grada Zadra povodom Županijskih dana Zadarske županije.