U petak 16. ožujka 2018. godine  tvrtka Eko d.o.o. za gospodarenje otpadom Zadarske županije provela je edukaciju u prvim razredima PŠ Drage i PŠ Vrana. Cilj je upoznavanje učenika o korisnosti otpada. Djeca su ta koja najučinkovitije usvajaju poželjne navike, a stečeno znanje kasnije prenose na svoje roditelje, obitelj i prijatelje. Edukacija je provedena kao igrokaz. Glavni lik je gospodin Otpadić.

On je izrađen od reciklažnog materijala. Učenici su pažljivo slušali i sudjelovali u igrokazu. Postavljali su pitanja i davali odgovore gospodinu Otpadiću. Rekli su mu da oni već brinu o recikliranju i da i u školi imamo kutije u kojima spremamo papir za reciklažu. Na kraju su dobili eko vrećice u kojima su blokići od recikliranog materijala.