U petak, 9. ožujka 2018. godine u pratnji svojih učitelja, učenici drugih razreda matične i područnih škola krenuli su prema Zadru.

Nestrpljivo su iščekivali projekciju filma „Čudo“ s kojom su se u kratkoj najavi upoznali nekoliko dana prije. Sam naslov filma budio je razna očekivanja, a po dojmovima i pričama naših drugaša, film je u potpunosti ispunio njihova očekivanja. Desetogodišnji dječak Auggie Pullman raznježio je sva srca. Poseban i drugačiji po izgledu i ponašanju, ostavio je dubok dojam na svoje male prijatelje – gledatelje. Krenuvši prvi put u školu, u peti razred, Auggie je bio pun straha i nevjerice, svjestan da će biti izložen pogledima, zgražanjima i komentarima svojih školskih prijatelja. Puni dojmova i saznanja o prijateljstvu, prihvaćanju i uvažavanju, učenici su završili svoju filmsku avanturu.