• Osnovna škola Pakoštane - matična škola

  • Osnovna škola Pakoštane - Područna škola Drage

  • Osnovna škola Pakoštane - Područna škola Vrana

  • Osnovna škola Pakoštane - Područna škola "Dr. Blaž Jurišić", Vrgada

Copyright 2021 - Osnovna škola Pakoštane

Osnovna škola Pakoštane, u petak 26. siječnja 2018. g., bila je domaćin općinske razine smotre LiDraNo 2018. za osnovnoškolce zadarske županije. Na smotri je sudjelovalo 19 škola, 47 učitelja mentora i 164 učenika.

Smotru je otvorio ravnatelj škole Andrija Vanjak riječima: „ Živim svoj san, stoga draga djeco živite i vi svoj san uz pomoć svojih učitelja mentora.“

Pozdravnu riječ, ispred općine Pakoštane, uputila je direktorica Turističke zajednice gospođa Danijela Vulin, a u ime Zadarske županije nazočne je pozdravila gospođa Renata Vuksan. Svečanost su upotpunili učenici orkestra Glazbene škole Biograd na Moru odsviravši himnu uz solo izvedbu Marije Stojanov, učenice naše škole. U programu su sudjelovali i učenici drugoga razreda PŠ Vrana koji su zajedno s učiteljicom Mladenom Bunja pripremili igrokaz „Zvonce traži sreću“. Za kraj svečanosti još jednu glazbenu poslasticu pripremili su učenici orkestra prateći izvedbu učenice Karle Bošnjak.

O najboljima su odlučivali članovi prosudbenih povjerenstava za literarni izraz: Vlatko Majić, prof., književnik, Vesna Karuza, dipl. knjižničar i Marijana Roščić, prof.; za dramsko-scenski (skupni): Maja Šimić, redateljica, Milan Stošić Miočić, glumac, Vinko Radovčić, redatelj; za dramsko-scenski (pojedinačni): Asja Rebac, glumica, Lucija Dovranić, prof., Josip Mihatov, glumac te za novinarski izraz: Ivica Nevešćanin, novinar, Ante Kolanović, novinar i Žana Ljuština, novinarka.

U kategoriji literarnog izraza za županijsku razinu smotre predloženo je 18 radova, u kategoriji samostalnih novinarskih radova 8, u kategoriji dramsko-scenskih pojedinačnih nastupa 10, a u kategoriji dramsko-scenskih skupnih nastupa 7.

Županijsko smotra LiDraNo 2018. održat će se u Zadru 12. veljače 2018. g. Domaćin će također biti Osnovna škola Pakoštane.

Prenosimo vijest i B-portala: 

 

More Joomla Extensions