Poštovani roditelji učenika od 1. do 4. razreda.

Na temelju Zaključka o mjerama za pokretanje gospodarskih i drugih djelatnosti i aktivnosti u uvjetima proglašene epidemije bolesti COVID–19 Vlade Republike Hrvatske od 23. travnja 2020. godine te Preporukama Ministarstva znanosti i obrazovanja za organizaciju rada u razrednoj nastavi i uputama za vrednovanje i ocjenjivanje u mješovitom modelu nastave (dostupne ovdje), od 11. svibnja trebale bi se ponovno otvoriti škole za učenike od 1. do 4. razreda.

Ovom prilikom moramo naglasiti da se ovdje radi samo o IZNIMNIM SITUACIJAMA i da neće sva djeca moći doći u školu. Epidemiološka situacija i preporuke još ne dozvoljavaju da nastava počinje normalno za sve. I dalje su na snazi stroge mjere u sprječavanju širenja virusa, zaštite i što je moguće manjeg socijalnog kontakta, odnosno ostanka kod kuće. Nastava će se stoga organizirati samo u iznimnim slučajevima za djecu koja moraju ispunjavati sve uvjete prema preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo (dostupne ovdje), a to su:

1. oba roditelja djeteta su zaposlena i nemaju mogućnost drugačijeg zbrinjavanja djeteta u vrijeme dok su na poslu
  2. dijete nema kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)
  3. niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nemaju kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)
  4. niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nisu u samoizolaciji ili karanteni i nisu u povećanom riziku zaraze virusom Covid-19
  5. dijete nema povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili druge simptome bolesti poput gripe ili prehlade

U slučaju da dijete ispunjava sve gore navedene uvjete i roditelji žele da dolazi na nastavu u školu, oba roditelja MORAJU POTPISATI PISANU IZJAVU u kojoj pod punom materijalnom i krivičnom odgovornošću jamče da su ispunjeni svi gore navedeni uvjeti da bi dijete moglo pohađati nastavu te da će se ono u školi pridržavati svih propisanih epidemioloških mjera koje se odnose na boravak djeteta u školi. Ovdje se radi o zaštiti djece, učitelja, djelatnika škole, ali i roditelja i svih ostalih s kojima su djeca u kontaktu i koji bi mogli biti ugroženi ako bi došlo do zaraze.

Nastava za većinu djece koja ostaju kod kuće i dalje će se odvijati putem komunikacijskih kanala koje su uspostavile njihove učiteljice, odnosno virtualno.

Ako ne bude djece koja će pohađati nastavu u školi, nastava će se i dalje odvijati samo virtualno za sve.

O svim drugim detaljima organizacije nastave, mjerama dolaska u školu, boravka u školi, odlaska iz škole, prijave djece za nastavu u školi i potpisivanje izjave bit ćete obaviješteni u tjednu od 4. do 8. svibnja.

IZJAVA RODITELJA --> PREUZMI DOKUMENT

Roditelji čije dijete ispunjava propisane uvjete i koji su se odlučili da njihovo dijete od 11. svibnja pohađa nastavu u školi dužni su potpisanu izjavu predati NAJKASNIJE DO SRIJEDE 6. SVIBNJA 2020. GODINE DO 12 SATI.

Potpisanu izjavu moguće je dostaviti na sljedeća dva načina:

- Osobno donijeti isprintanu i potpisanu izjavu u matičnu školu u Pakoštanima od 8 do 12 sati (ako nemate mogućnost ispisivanja kod kuće možete zatražiti ispisivanje u tajništvu škole)

- Isprintati i potpisati izjavu te ju skenirati ili fotografirati i poslati na e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Samo potpisane izjave koje su predane u navedenom roku smatrat će se valjanom prijavom za nastavu od 11. svibnja u školi.

Kako su se pojavile nedoumice i pitanja u vezi mjera u školi kad počne nastava i izjava koje roditelji trebaju potpisati, naglašavamo da odluku o mjerama i izjavi nije donijela Škola/ravnatelj, već su one propisane od strane Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo (vidi na poveznici) https://www.hzjz.hr/wp-content/uploads/2020/03/Upute-vrtici-i-skole-29-4-2020-finalno.pdf i mjerama Ministarstva znanosti i obrazovanja (vidi na poveznici) https://skolazazivot.hr/preporuke-za-organizaciju-rada-u-razrednoj-nastavi-i-upute-za-vrednovanje-i-ocjenjivanje-u-mjesovitom-modelu-nastave/.

Zašto su ove mjere ovakve ne možemo vam mi odgovoriti, kao i na vaše primjedbe na njih, te vas upućujemo da se s primjedbama obratite na adrese onih koji su ih donijeli. Mi ih samo provodimo i možemo vam odgovoriti na pitanja vezana uz organizaciju nastave.

Kao Škola dužni smo se držati propisanih mjera koje su dosta restriktivne, a u svrhu zaštite djece, djelatnika Škole, ali i vas roditelja i svih ostalih s kime su djeca prije i nakon škole u kontaktu. Znamo koliki trud kao roditelji ulažete da bi nastava na daljinu koju provodimo bila uspješna i koliko vam to oduzima vremena. Cijenimo vaš trud i vašu suradnju te nam je žao ako neke mjere izgledaju kao da vam ne vjerujemo ili da od vas tražimo nemoguće, ali to nije do nas. Mjere koje su propisane za djelatnike još su rigoroznije, ali i njih ćemo se pridržavati i osigurati sve potrebno u slučaju potrebe organiziranja nastave od 11. svibnja..

Ravnatelj:
Andrija Vanjak, mag. prim. educ.