Povodom obilježavanja Međunarodnog dana volontera (5. prosinca 2017.) godine Gradsko društvo Crvenog križa Biograd na Moru 18. prosinca 2017. održalo je predavanje o volontiranju za učenike 7. i 8. razreda.

Učenici su s velikim zanimanjem pratili izlaganje ravnateljice Crvenog križa Biograd te ih se nekolicina zainteresirala za konkretno uključivanje u njihove aktivnosti. Najviše su zanimanja izazvala iskustva volontera iz dalekih zemalja u koje putuju najodvažniji da bi pomogli potrebitima. Ovakva suradnja škola i civilnih udruga u mnogome obogaćuje nastavni proces i konkretnim primjerima oživljava stečeno znanje. Radujemo se nastavku suradnje koja bi omogućila svakoj novoj generaciji upoznati hvalevrijednu aktivnost volontiranja.

Citirajmo: „Volonteri nisu plaćeni, ne zato što je njihov rad bezvrijedan, već zato što je njihov rad neprocjenjiv!" (Sherry Anderson)