Učenici šestog a i šestog b razreda te učenica iz područne škole „Dr. Blaž Jurišić“ na Vrgadi  posjetili su Ivaninu kuću bajke u Ogulinu u pratnji svojih učiteljica Majom Batur, Željkom Kucelin i Dijanom Vukoja 25. listopada 2019.g.

Posjet Ivaninoj kući bajke organiziran je u sklopu terenske ili tzv. izvanučioničke nastave Hrvatskog jezika.

Učenici su po dolasku u Ogulin prošetali gradom, posjetili Zavičajni muzej grada Ogulina te sudjelovali u radionicama i obilasku Ivanine kuće bajke. Svi su oduševljeni virtualnom šetnjom u svijetu bajki Ivane Brlić-Mažuranić, a svoje sudjelovanje u radionicama i kvizu u organizaciji domaćina zasigurno će dugo pamtiti.

I učenici i učitelji dijele mišljenje kako se bolje, kvalitetnije i brže uči na terenskim nastavama te se nadaju organizaciji novih tijekom školske godine kako je i planirano u Kurikulumu OŠ Pakoštane.