5. prosinca 2017. godine provedena je terenska nastava za učenike 4. razreda matične i područnih škola Vrana i Drage pod nazivom: „Posjet županijskom središtu - upoznajmo Zadar“.

Polazak autobusom iz školskog dvorišta bio je u 9:30 sati. Po dolasku u Zadar, uz pratnju turističkog vodiča, obišli su Trg Petra Zoranića, Pet bunara, Kapetanovu kulu i Park kraljice Jelene odakle se pružao pogled na kopnena vrata u Foši. Nakon kratkog odmora uputili su se u Kazalište lutaka Zadar gdje su gledali predstavu „Dobri div“. Poslije predstave otišli su do crkve Svetog Donata gdje su saznali ponešto i o ostalim znamenitostima u blizini trga. Zatim su otišli do Katedrale Svete Stošije te dalje Kalelargom do Narodnog trga i crkve Svetog Šimuna.

Preostalo vrijeme do polaska autobusa učenici su proveli u igri i zabavi u parku. Na povratku kući, oko 14:30, posjetili su uljaru u Pakoštanima i saznali sve o preradi maslina i dobivanju maslinovog ulja.

Učiteljice: Biljana Punoš, Franka Stojanov i Dunja Barešić